Fransızca Özel Ders Programı ile Aşkın Dilini Öğrenmek

Fransızca Özel Ders Programı ile Aşkın Dilini Öğrenmek

Fransızca, geçmişten günümüze hep aşkın dili olarak bilinmiştir. Bunda Fransa’nın romantizmin merkezi olarak bilinmesinin etkisi yadsınamaz ama Fransızca’nın konuşulma şekli bunun esas sebebi. Bununla beraber hala 33 ülkede resmi dil olarak konuşulan ve İngilizce’den sonra en fazla öğrenilen dil olan Fransızca, ülkemizde de hala popüler bir yabancı dil. Fransızca eğitimi konusunda pek çok kurs ve yöntem var. Bu yöntemler arasında Fransızca özel ders en başarılı yöntem olarak dikkat çekiyor.

Bu yöntem, son yıllarda hemen hemen bütün kurslar tarafından kullanılıyor. Yöntemin başarı oranının yüksek olmasının yanında, katılımcılar tarafından da beğenilmesi bunun esas sebebi. Kişiye özel eğitim programının belirlenmesi, farklı eğitmenler ve maksimum 5 kişilik sınıflarda eğitim verilmesi şeklinde gerçekleştirilen yöntem, hızlı ve çabuk öğrenmeyi amaçlıyor.

Fransızca Özel Ders Programı Kurstan Kursa Değişiyor

Esasen Fransızca, küresel dil olarak kabul gören ilk dil. Fakat İngilizce’nin daha kolay bir dil olması ve politik meseleler sebebiyle İngilizce’nin gerisinde kalmış. Yine de hala dünya çapında çok fazla insan tarafından konuşuluyor. Ülkemizde de tarihsel açıdan bir Fransızca geçmişi var. Osmanlı dönemine kadar uzanan bu geçmiş, 90’lı yılların ortalarına kadar sürse de son beş seneye kadar Fransızca eğitimi hep geri planda kaldı.

Günümüzde Fransızca’ya olan talebin yeniden artmasıyla yeni Fransızca kurslar kuruluyor. Pek çoğu tarafından kullanılan Fransızca özel eğitim yöntemi ise kurstan kursa farklılık gösteriyor. Dolayısıyla başarı oranı da kurstan kursa farklılık gösteriyor. Fransızca öğrenmek isteyen katılımcıların öncelikle doğru kursu bulmaları gerekiyor. Bu sayede bu dilin öğrenimi çok daha kolay bir hale geliyor.

Fransızca Özel Ders Veren Kursların En Makul Olanı

Ülkemizde Fransızca eğitimi veren pek çok başarılı kurs bulunuyor. Formula Lingua da bu kurslardan biri.

Formula Lingua, özellikle Fransızca özel ders konusundaki yaklaşımı ve başarısı ile dikkat çekiyor. Formula Lingua ayrıca, “terzi işi yabancı dil eğitimi” ilkesiyle hizmet veriyor. Genele uyarlanmış programlar yerine kişiye özel programlar oluşturan ve bunu dil bilimcileri eşliğinde yapan firma, özel ders programını belirlerken katılımcıları pek çok aşamadan geçiriyor.

Öncelikle katılımcılara dilbilim testi uygulayan firma, kişinin dil eğitimine olan yatkınlığını ölçüyor. Ayrıca bu test ile kişinin dil öğrenme metotları test ediliyor ve programlar bu doğrultuda oluşturuluyor.

Ardından Fransızca geçmişi olan katılımcılara Fransızca testi uygulanarak eksikleri belirleniyor. Dilbilim testinin sonuçları da gözetilerek dil uzmanları eşliğinde kişiye özel program oluşturuluyor. En fazla 4 kişilik sınıflarda bu programlar dahilinde eğitim veriliyor. Sonuçlar sürekli olarak raporlanıyor ve katılımcılar akıcı bir Fransızca konuşana kadar eğitim sürdürülüyor.

Herkesin istediği Fransızca özel ders Kadıköy Bağdat Caddesi’nde bulunuyor. Tek yapılması gereken Formula Lingua ile iletişime geçmek.

About the Author

Cevapla