Fransızca Öğrenmenin En iyi yolu Fransa’da dil okulu bulmak mı?

Fransızca Öğrenmenin En iyi yolu Fransa’da dil okulu bulmak mı?

Dünyanın en eski medeniyetlerinde birisi hiç şüphesiz Fransa. Senelerce dünyada hakim olan dil ve kültürlerin başında da bu güzide ülke vardı. Fakat özellikle ABD’nin politik olarak güç kazanması, Fransa’yı bu koltuğundan etti. Yine de, Avrupa Birliği için politik ve kültürel önemini hala koruyor. Paris gibi bir şehre sahip olmak bile, Fransızca öğrenmek isteyen insan sayısının artmasını sağlıyor.

Peki Fransızca nasıl öğrenilir? Öğrenmek için Fransa’da dil okulu bulmak şart mı?

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu, onu membaından almaktır. Nasıl ki suyun en saf olduğu yer ilk çıktığı kaynaksa, dilin de en doğru şekilde öğrenileceği yer ana vatanıdır. Bunun pek çok sebebi var. En büyük sebebi ise kültür. Diller, kültürleri oluşturur. Dolayısıyla bir ülkenin kültürüne ne kadar maruz kalırsanız, dilini de okadar kolay öğrenirsiniz.

Fransa’da Dil Okulu Bulmak için Ne Yapmam Gerekiyor?

Özellikle kadınlar için son derece çekici bir yer olan Fransa, Fransızca dilinin en kolay şekilde öğrenileceği yer. Avrupa Birliği içindeki etkin konumu da, ülkemizde Fransızca öğrenmek isteyen insan sayısını yükseltiyor. Fakat genel olarak popülaritesini kaybetmiş bir dil olduğu için, ülkemizde Fransızca öğrenmek sanıldığı kadar kolay olmuyor. Pek çok insan bu sebeple Fransa’ya gitmeyi öneriyor.

Fakat normal bir insanın Fransa’da dil okulu bulma şansı hayli düşük. Pasaportu olan insan sayısının dahi oldukça düşük olduğu ülkemizde, Fransa’da dil öğrenilecek bir yer bulmak yalnızca internet üzerinen mümkün olabilir. Ki bu da son derece sağlıksız olur. İnternet üzerinden yapılan her başvuru, dil öğrenimi için büyük risk. Böyle bir konu kesinlikle riske atılmamalı.

Ülkemizde Fransa’da dil okulu fırsatı sunan Formula Lingua gibi dil okulları mevcut. Fakat pek çoğu Formula Lingua kadar güvenilir değil. Zira bazı dil okulları, insanları Fransa’nın varoş ve merkeze çok uzak bölgelerinde kurulmuş dil okullarına yönlendiriyor. Bu da hem son derece keyifsiz, hem de son derece güvensiz bir yolculuk oluyor.

Formula Lingua’nın Sunduğu Fransa’da Dil Okulu Seçenekleri

Merkezi Bağdat Caddesi’nde olan Formula Lingua, Fransa’daki okullarında yetişkinler ve gençler için olmak üzere 2 kur olarak hizmet veriyor. Yetişkinler için her hafta başlayan kurslar maksimumn 8 kişilik sınıflardan oluşuyor ve farklı yoğunlukta ve farklı sürelerde oluyor. Gençler için ise standart, akademik, yoğun kurs gibi seçenkelerle eğitim veriyor.

Hepsi bu kadar da değil. Formula Lingua’nın sunduğu Fransa’da dil okulu seçenekleri Paris ve Nice’de bulunuyor. Konaklama olarak aile yanı veya pansiyon gibi seçeneklerin de bulunduğu bu okullarda, ders öncesi ve sonralarında geziler düzenleniyor. Birey odaklı eğitim veren Formula Lingua, bu şekilde insanlara keyifle Fransızca öğretiyor.

Formula Lingua’nın Fransa’da dil okulu desteği ile ilgili detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

About the Author

Cevapla