İş Hayatında Mesleki İngilizce’nin Önemi

İş Hayatında Mesleki İngilizce’nin Önemi

Meslek hayatında dil bilmenin birçok faydası vardır. Yaptığımız iş hakkında dünya genelindeki gelişmeleri takip etmek ya da aynı mesleği yaptığımız yabancı insanlar ile anlaşabilmek için dil öğrenmeye ihtiyaç vardır. Dil öğrenmenin ayrıca satış ve pazarlama üzerinde de etkisi vardır. Yurt dışına satış yapan firmalar için mesleki dil becerileri önemlidir.

Bunun yanı sıra akademik çalışmalarda kullanılan metinlerin büyük bir kısmı da mesleki İngilizce terimlerini barındırdığından akademik kariyer düşünen kişilerin de mesleki İngilizce öğrenmeleri ve kendi alanları ile ilgili mesleki terimleri bilmeleri faydalı olacaktır. Mesleki İngilizcenin normal İngilizceden farkı o meslek ile ilgili terimlerin varlığıdır. Normal İngilizcede farklı bir anlama gelen bir kelime mesleki İngilizcede daha farklı bir anlama gelebilmektedir. Bu nedenle mesleki İngilizce dersi almak önemlidir.

Kariyer hayatında mesleki İngilizce’nin önemi ve faydaları nelerdir?

Mesleki İngilizcenin asıl önemi uluslararası kabul edilen ortak bir olmasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde İngilizce öğrenmek ve bu bilgisini iş hayatına yansıtmak kariyer ve mesleki gelişim açısından önemli bir avantaj olarak görülmektedir.

Günümüzde dünya hızla dönmekte ve teknoloji hayatımızı hızlı bir şekilde etkilemektedir. Mesleki anlamda olaya bakacak olursak çalıştığımız iş kolu ile ilgili çeşitli teknolojik yeniliklerin ortaya çıktığını görebiliriz. Teknolojik yeniliklerin büyük bir kısmı gelişmiş ülkelerden çıktığı için bu yeniliklerden haberdar olabilmek için mesleki İngilizce öğrenmek şarttır.

Mesleki İngilizcenin faydalarından birisi de işimizde yükselmek için bir basamak olmasıdır. İş yerinde kendi alanı ile ilgili mesleki İngilizceye tam hakim olan insanlar diğer çalışanlardan farklı bir yere sahiptir. Çünkü o insanlar erişebilecekleri kaynaklar ve bilgi birikimleri diğerlerine göre daha fazladır. Mesleki İngilizce öğrenmek için çeşitli dil kurslarından mesleki İngilizce dersi alınabilmektedir.

İlk Mesleki İngilizce dersini ücretsiz deneyin!

Formula Lingua ailesi olarak gerek konuşma İngilizcesi gerekse de mesleki İngilizce konusunda düzenlediğimiz kurslar ve özel ders avantajları ile sizlere hizmet vermekteyiz. Teknik anlamda İngilizceye hakim olarak kendi alanımızda hızla yükselebilmek için bizi tercih edebilirsiniz. Mesleki gelişiminizi sürdürmek mesleki İngilizce dersi almaktan geçmektedir.

Ücretsiz tanışma dersi fırsatı hakkında

Formula Lingua Yabancı Dil Akademisi olarak kurumsal İngilizce dili eğitimleri de vermekteyiz. Etkili ve üstelik skor odaklı özel derslerimiz ile hedeflerinize ulaşmak daha da kolaydır. Kurumumuz terzi işi dil kursları ile sizi hedeflerinize daha da yaklaştırıyor. Sürdürülebilir bir eğitim anlayışı ile müşterilerimizin yabancı dil becerilerini istek ve ihtiyaçlarına göre geliştirmelerini sağlamaktayız. Siz de kurumumuzdan mesleki İngilizce dersin ilkini ücretsiz* olarak alabilir, üzerindeki etkisini deneyebilirsiniz.

*Seviye belirleme, yabancı dil ihtiyaç ve öğrenme şekli analizini içerir ve ortalama 40 dakika sürmektedir.

About the Author

Cevapla