İngilizce Özel Dersin Faydaları Nelerdir?

İngilizce Özel Dersin Faydaları Nelerdir?

İngilizce dünyanın her yerinde her alanda kullanılan dünya dili olarak herkes için öğrenilmesi zorunlu hale gelmiştir. Çevrenizde de çok sık duyduğunuz belki sizin de başınıza gelmiş İngilizce öğrenmeye çalışırken karşılaşılan birçok hikâye vardır. Özellikle birçok kursa gittiği halde İngilizcesini ilerletememiş insanların hikâyesini de duymuşsunuzdur. Hikâyeleri bir kenara bırakırsak İngilizce öğrenmek için İngilizce özel ders almak konusunda ufkunuzu aydınlatacak bilgileri aktaracağız.

İngilizce özel ders almak kursa giderek İngilizce öğrenmekten epey farklıdır. Dil öğrenmekte yapılan en büyük hatalardan biri herkesin algı ve öğrenme yetilerinin farklı olduğunu gözden kaçırmaktır. Herkes öğrenebilir ancak kişinin algı ve öğrenme yetilerine uygun metotları keşfetmesi gerekir. Aynaya baktığımızda her birimiz nasıl birbirimizden farklıysak zihinsel yapılarımız da birbirinden farklıdır. Farklı zihinsel yapıların ne tür yöntemlerle öğrenmeye açık olduğunun keşfedilmesi dil öğrenme sürecini kolaylaştırır.

İngilizce öğrenmek özellikle ülkemizde hüsranla sonuçlanan bir macera gibi algılanıyor. Çünkü herkes İngilizce öğrenmek istiyor ve bu konuda çok fazla kurs reklamı ve çeşitli yöntemler sunuluyor. İngilizce öğrenmek için kursa gidenlerin bir türlü ilerleyemediği birçok örnek de var. Peki, neden böyle oluyor? Neden onca paralar verip gidilen kurslardan başarılı sonuçlar alınamıyor? Bunun en belirgin nedeni kişiye özel eğitim yerine genel bir eğitime dâhil olmak. Ve tabi geleneksel yöntemlerle İngilizce öğretilmeye çalışılması. İngilizce özel ders almak da bir diğer yöntem olsa da doğru şekilde yapılmadığında yine aynı sonuca varılabilir. Özel ders almanın kişinin öğrenme süreci için çok daha faydalı yanları var.

İngilizce Özel Ders Almanın Kişinin Öğrenme Sürecine Etkileri

İngilizceyi özel ders alarak öğrenmek kişinin öğrenme sürecinin de tamamen farklı olacağı anlamına gelir. İngilizce özel dersin faydaları denilince birçok noktadan öğrenim sürecine etkilerini açıklayacağımız bir sırlama sunabiliriz;

 • Kişinin öğrenme yetileri ve karakterine uygun metotlar geliştirilerek kişiye özel İngilizce eğitim verilir.
 • Kişinin dikkat ve motivasyonu özel ders sırasında tam olarak o anda ve öğreneceği konuda olur. Dış etkenlerden etkilenecek olumsuz durumlar yaşanmaz. Özel ders dikkat ve motivasyona olumlu etkiler.
 • Birebir eğitimde soru sormak ve anlaşılmayan yerlerin tekrar edilmesi çok daha kolaydır. Kalabalık sınıflarda soramadığınız soruları özel derste rahatlıkla sorabilir ve tatmin edici yanıtlar alabilirsiniz.
 • Eğitimi veren ve alan kişi arasında başarı odaklı bir ilişki olduğundan iki taraf da eğiti sürecine tam konsantre olur.
 • Özel dersin amacı kişinin eğitimi başarılı olarak tamamlaması ve her anın verimli kullanılmasıdır.
 • İngilizce özel ders verecek öğretmen öğrenci tarafından bizzat seçileceği için istenildiğinde değiştirilebilir.
 • Özel derste öğrencinin özgüveni çok daha fazla olur rahat bir şekilde anlamadığı her şeyi sorabilir.
 • Özel ders öğrenciye performansını en iyi şekilde kullanabilme rehberliği ile verilir.
 • Özel ders planlaması kişinin ihtiyacı olan eğitime göre yapılır. Gereksiz konular ve eğitim detayları anlatılmaz.
 • Özel derste kalabalık sınıflarda dış etkenlerden dolayı derse verilemeyen dikkat tümüyle derste olur.
 • Ders dışında verilen ödevler birebir kontrol edildiğinden öğrencide daha fazla sorumluluk durgusu gelişir.

İngilizce öğrenerek kendinizi geliştirmek istiyorsanız aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Formula Lingua: Yabancı Dil Okulu

Formula Lingua İletişim Bilgisi:
Tel: +90 216 363 8144
E-posta: info@formulalingua.com

About the Author

Cevapla