Formule de Langue

Formule de Langue,  Fransızca eğitiminde uzmanlaşmış, Fransız Lisesi öğrencileri için tasarlanan özel programları, DELF-DALF hazırlık eğitimlerini,  yetişkinler ve kurumsal şirketlere yönelik genel veya İş Fransızcası  derslerini, Fransa’da dil okulu ve üniversite seçimini kapsayan geniş bir yelpazede Fransız diline dair her türlü eğitim ihtiyacına uygun çözümler sunan bir dil akademisidir.

Profesyonel Fransızca eğitiminde 15 yıllık birikim ve tecrübeyle oluşturulan Fransızca özel ders programlarımız Fransız ekolü eğitimden gelen, alanlarında uzman, anadil seviyesinde Fransızca bilgisine sahip akademisyenler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Fransız Lisesi öğrencileri, saygın Fransız şirketleri  ile Fransa’da eğitim ve kariyer hedefleyen bireylerin buluştuğu  Formule de Langue olarak nitelikli dil eğitiminin yanı sıra öğrencilerimizi Fransız kültürüyle tanıştırmaya da önem veriyoruz.

Kurucumuz – Fransızca Eğitim Danışmanı Sinan Kutlu Kimdir?

1980 yılında İstanbul’da, akademisyen bir anne babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Sinan Kutlu’nun annesinin fransız asıllı olması nedeniyle evde kullanılan ikinci anadil Fransızca ile ilişkisi daha çocukluk yıllarında başladı. 8 yıllık orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Kutlu, ardından Fransa’da Michel de Montaigne Üniversitesi’nde Fransız Edebiyatı ve Dilbilim, daha sonra ise İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans programını tamamlamıştır. Halen modern fransız tiyatrosu üzerine doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Üniversitenin birinci sınıfından itibaren Fransız Liseleri’nde okuyan öğrencilere okul takviyesi Fransızca ve Galatasaray Üniversitesi İç sınavlarına hazırlık dersleri vermeye başlamıştır.

15 yıldan beri tüm Fransız Liseleri’nden, hazırlıktan son sınıfa sayısız öğrenciye profesyonel anlamda Fransızca özel ders desteği sunarak başarılarına katkıda bulunmaktadır. Destek olduğu öğrencilerin dikkat çekici başarılarıyla kısa sürede Fransız Liseleri çevresinde güvenilen ve aranılan bir öğretmen olarak isim yapan Sinan Kutlu aradan geçen zamanda, yüzlerce öğrencinin yüksek notlarla sınıflarını geçmelerine ve iyi bir Fransızca temeli kazanmalarına katkıda bulunmuştur. Fransızca dil seviyesini ölçen DELF ile Fransa’da üniversitelerin öğrenci kabulünde şart koştuğu DALF sınavlarına hazırlık eğitimleri de tasarlamakta ve Fransa’da üniversite seçimi hakkında danışmanlık yapmaktadır.

Ayrıca Fransızca konuşanlara yönelik geliştirdiği Türkçe eğitim yöntemiyle Fransız şirketlerinin frankofon yabancı çalışanlarına Türkçe, yerli yöneticilere ise genel ve İş Fransızcası eğitimleri de gerçekleştirmiştir.

2012 yılında, bireysel olarak Fransız Lisesi öğrencileri ve yetişkinlere yönelik, kurumsal olarak Fransız şirketlerinin Fransızca ve Türkçe eğitimine dair aradıkları her şeyi bulabilecekleri ilk merkez olan Formule de Langue dil akademisini kurdu. Sinan Kutlu, halen Bağdat Caddesi, Selamiçeşme’de bulunan merkezde yöneticilik ve Fransızca eğitim danışmanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Misyon

Formule de Langue, yabancı dilde donanımlı, akademik ve profesyonel başarılarını sınırlar ötesine taşıyacak, çok dilli bireyler yaratmayı amaç edinmiştir.

Vizyon

Yabancı dil alanındaki gelişmelerden beslenerek devamlı yenilenen, sürüdürülebilir eğitim anlayışı  ve etik değerlerimizle evrensel standartlarda dil öğrenme deneyimi sağlamak hedefi ile yola çıktık.

Amacımız yabancı dilde uluslararası yetkinliğe sahip dünya vatandaşlarının yetişmesine katkıda bulunmak ve dil ile kültür aktarımında  referans bir kurum olmaktır.