Okulda tam anlaşılmayan bir dersi kavramanın en verimli ve pratik yolu Fransız okulları için Fransızca özel ders desteği almaktır. Sınıf kalabalık bir ortamdır ve öğretmenin her öğrenciye ayırabildiği zaman doğal olarak kısıtlıdır.

Bire bir özel ders ortamında öğretmeniyle baş başadır ve tüm ilgi kendisine yöneltilmektedir. Dolayısıyla  zorluk çekilen konuların üstesinden gelmekte zaman ve emek açısından büyük tasarruf sağlanır. Bire bir eğitim, okul eksiklerini kapatmak ve kalıcı sonuçlar almakta her zaman en faydalı çalışma yöntemidir.

fransız okulları için fransızca özel ders

Fransızca Özel Ders için Doğru Öğretmen Seçimi

Tüm olumlu yanlarıyla birlikte Fransızca özel derste  eğitimin kimden alındığı da çok önemli bir kriterdir. Fransızca bilen pek çok kişi Fransızca özel ders öğretmenliğine taliptir fakat salt Fransızca bilmek bu alanda yetkin olmak için yeterli değildir.

Bu noktada farklı veriler devreye girmektedir. Fransızca öğretmenliğine soyunan bir kişinin öğretmenlik vasfına sahip olması şarttır çünkü bir bilgiye sahip olmakla onu başkalarına aktarabilmek çok farklı becerilerdir. İyi bir öğretmenin her seviyedeki, her karakterdeki öğrenciye eğitim verme yeteneğine, bu meslekte tecrübeye ve kuvvetli bir yabancı dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Frankofon Eğitim Sistemi

Fransız okullarının tüm eğitim sistemine müfredatına hakimiz.

Profesyonel Eğitmenler

Frankofon eğitimden geçmiş profesyonel eğitmenler ile Fransızca özel ders desteği

Fransız Lisesi Müfredatına Hakim Öğretmenin Önemi

– Fransız Liseleri’nin müfredatı diğer tüm okullardan farklıdır, bu sebeple bu okullarda okuyan öğrencilere ders verecek öğretmenin Fransız eğitim sistemini çok iyi tanıması şarttır, bunun da tek yolu bu liselerden birinden mezun olmaktan geçmektedir.

– Bunun haricinde öğretmenin derslere gösterdiği titizlik, özveri, anlatım şekli , öğrenciye yaklaşımı, velilerle diyaloğu büyük önem taşımaktadır. Fransız Lisesi öğrencilerine eğitim veren bir öğretmen, öğrencilerini başarıya ulaştırabilmek için tüm bu özellikleri taşımalıdır.

– Kurumumuzda Fransızca özel ders veren öğretmenlerin hepsi uzun yıllardır Fransız Lisesi öğrencileri ile çalışan, okulların müfredatına son derece hakim eğitmenlerdir.  Her biri, öğretmenliğin gerektirdiği etik sorumluluğa sahiptir ve öğrencisine değer verir.

– Biz Formule De Langue olarak, Fransız Liseleri’ne yönelik geliştirdiğimiz Fransızca eğitim sistemimizle, hazırlıktan lise son sınıfa yüzlerce öğrencimizin başarısına katkıda bulunduk. Sadece Fransız eğitim sisteminde uzmanlaştık ve bu konuda iddialıyız.

Fransız okulları için Fransızca özel ders programlarıyla sağlam bir Fransızca temeli kazanmalarına, yüksek notlarla sınıflarını geçmelerine ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Kurumumuzda öğrenci ve velilerimizle hazırlık yıllarında başlayan ilişkimiz ilerleyen yıllarda da devam ediyor ve samimi bir aile ortamına dönüşüyor.

Siz değerli velilerimizi ve sevgili öğrencilerimizi  Formule De Langue ve bize özgü Fransızca özel ders konsepti ile tanışmaya davet ediyoruz.

Lise öğrencileri için Fransızca Özel Ders İçerikleri

Devamını Oku..

Fransızca Hazırlık Sınıfları Bilgilendirme

Devamını Oku..
İletişim Formu


[cf7sr-simple-recaptcha]