Fransızca Hazırlık Sınıfı / Fransızcanın Önemi

İstanbul’da faaliyet gösteren tüm Fransızca hazırlık sınıfı öğrencileri için, okul müfredatına birebir uyumlu özel Fransızca eğitimle tanışın.

Fransızcayı öğrenmek için en değerli sınıf hiç kuşkusuz hazırlık sınıfıdır.  Yoğun bir şekilde Fransızca eğitiminin verildiği hazırlıkta sağlam bir dil temeli kazanan öğrenci bu dili eğitim ve meslek hayatında güvenle kullanabilir.

İlerleyen yıllarda sayısal ve sözel alan derslerinin eklenmesiyle Fransızca hazırlık sınıfındaki ağırlığını kaybeder. Hem bu sebeple hem de sayısal derslerin de lise sınıflarında Fransızca işlenmesi nedeniyle hazırlık sınıfı büyük önem taşır.

İlköğretim boyunca genellikle İngilizce eğitim veren Türk okullarında okuyan öğrenciler, hazırlık sınıfında Fransız eğitim sistemi ile tanışıyorlar.  Şimdiye kadar alıştıkları sistemden oldukça farklı, değişik bir eğitim düzeni ve yepyeni bir dille karşılaşıyorlar.

Öğrencilerimiz TEOG sınavlarına hazırlık döneminde en kısa zamanda doğruyu yanlıştan ayırt etmeye ve sonuca ulaşmaya yönelik test sisteminde yetişiyorlar. Sınavda başarılı olup bir Fransız Lisesi’ne girmeye hak kazandıklarında test sistemi yerini tam tersi özellikte olan klasik Fransız sistemine bırakıyor.

fransiz-okullari-icin-fransizca-ozel-ders

Galatasaray Lisesi, Saint Joseph, Saint Benoît, Notre Dame de Sion, Sainte Pulcherie, Pierre Loti öğrencileri Formule de Langue’da buluşuyor!

Fransız Sistemine Uyum

Okul Başarısı

İyi bir Fransızca Temeli

Fransızca Hazırlık Sınıfı Öğrencileri için Fransız sistemi ve Fransızcaya uyum Süreci

Fransızca, yapısı İngilizceden daha karmaşık, kurallara mutlaka bol miktarda istisnaların eşlik ettiği, detaylı bir dilbilgisi yapısına sahip bir dildir. Fransız eğitim sistemi de, yazarak çalışmaya, kuralların inceliklerini bol tekrar ve alıştırma çözerek sindirmeye yönelik, öğrenciler için oldukça farklı bir sistem. Bu bakımdan Fransızca hazırlık sınıfı önemlidir.

Bu noktada, öğrenciler hem yeni bir dil olarak Fransızcaya hem de yeni bir eğitim düzeni olan Fransız sistemine alışmaya çalışırken zorlanabiliyorlar. Fransız öğretmenlerin türk öğrencilerinin alışık olmadığı ve ayak uydurmakta zorlandığı birtakım beklentileri vardır.

Örneğin bir kelimeyi yazarken “é” harfinin üstündeki aksanı koymayı unuttuğunuz için , kompozisyonunuzda satır başı yapmadığınız, noktalama işaretlerini eksik kullandığınız için ve buna benzer sebeplerden notunuzu kırabilirler.

Sınavlarda sınıfta çözülen alıştırmalardan daha zor soruların çıkması, öğrencinin edindiği bilgileri sınavda yaratıcı bir şekilde kullanmasının beklenmesi, yazılı anlatıma önem verilmesi gibi pek çok başka sorun sayabiliriz. Bunlar binlerce Fransız Lisesi öğrencisinin ortak sorunları. Fakat bu sorunlar aşılmaz değildir, Fransız sistemine yönelik bir takviye programı ile öğrenciler konulara hakim olarak yüksek notlarla sınavlarını geçebilirler.

Fransızca Özel Dersler Nasıl?

Devamını Oku..

Lise Öğrencileri için Fransızca Ders İçeriklerimiz

Devamını Oku..
İletişim Formu


[cf7sr-simple-recaptcha]