Fransızca lise takviye eğitimlerimiz nasıl?

Fransız Liseleri hazırlık sınıfları için Fransızca özel ders programımız okul müfredatına %100 paralel tasarlanmaktadır. Ders içerikleri okulun gündemine ve öğrencinin ihtiyaçlarına göre lise Fransızca özel ders programları hazırlanmaktadır.

Hazırlıktan itibaren hem iyi Fransızca seviyesine ulaşmak hem de yüksek notlar yakalamak ve bunu lisenin sona kadar sürdürmek, Fransa’da Üniversite hedefine uzanan yolda çok büyük fark yaratan bir etkendir.

 • Öğrenciler 9. Sınıftan itibaren B1 / Orta seviyeden başlayarak makaleler, edebi metinler okumaya, analiz etmeye ve yazmaya  başlamaktadırlar.  Ardından 10-11-12. Sınıflarda B2 (İleri orta) ve C1 (ileri) seviyesine ulaşılmakta ve bu yetkinliklerin söz konusu seviyelerde gösterilmesi beklenmektedir.
 • Bu nedenle Fransızca hazırlık yılında haftada 35-40 saat süreyle yoğun Fransızca eğitimi verilmektedir.  Kalıcı Fransızca bilgisi edinen öğrenciler okul başarısına da kavuşur ve gelecek yılların mayası niteliğindeki bu seneyi en verimli şekilde değerlendirmiş olurlar.

Fransızca hazırlık sınıfı için takviye programımız haftada 2 dersten oluşur.  Öğrencinin eksiklerine ve sınav, proje teslimi gibi yoğun dönemlerde ek dersler ve etütler düzenlenir.

Ders İçeriği

 • Grammaire / Dilbilgisi
 • Expression écrite / Kompozisyon
 • Conversation / Konuşma
 • Compréhension écrite / Yazılı anlatım
 • Compréhension orale / Duyduğunu anlama
 • Vocabulaire / Kelime bilgisi
 • Dictée / Dikte

9. sınıf bazı yönleriyle hazırlıkta verilen bilgilerin geliştirilmiş bir tekrarı vasıtasıyla yeni ve daha karmaşık yapılara köprü kurulan bir süreçtir.

9. ve 10. sınıfta ileri seviyede gramer konuları ile kelime dağarcığının yanı sıra makale ve edebi eser anlama ve inceleme becerileri kazandırılması hedeflenir. Bu bağlamda, fransız medyasında yer alan güncel konular hakkında yazılan makalelerin çözümlenmesi, bu konularda akıl yürüterek metin yazımı yeteneklerinin geliştirilmesi gerekir.

Edebiyat alanında da kitap okuma ve analiz etme, edebi akımlar, roman, şiir, tiyatro oyunu gibi farklı yazın türlerinde Fransızca metinler üzerinde çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Formule de Langue 9. ve 10. sınıf öğrencilerine tüm bu konularda Fransızca eğitimi desteğine ek olarak, okulda beklenen becerilerin geliştirilmesinde anahtar role sahip analitik düşünme ve yaratıcı yazma yetisi de kazandırır.

9. ve 10. sınıf akviye programımız genellikle haftada 1 dersten oluşur. Öğrencinin eksiklerine göre ve sınav, proje teslimi gibi yoğun dönemlerde ek dersler ve etütler düzenlenir.

Grammaire / Dilbilgisi

 • Ecriture créative / Yaratıcı Yazma
 • Littérature / Edebiyat

Civilisation / Uygarlık

 • Conversation et Compréhension orale / Konuşma ve işittiğini anlama
 • Analyse de texte / Metin incelemesi
 • Vocabulaire / Kelime Bilgisi
 • Dictée / Dikte

Lisenin son iki yılı olan 11. ve 12. Sınıflarda öğrenciler bir yandan okul dersleri diğer yandan  üniversite sınavına hazırlık eğitimleri ile oldukça yoğun bir tempoya ayak uydurmak durumunda kalıyorlar.

11.sınıftan itibaren öğrencilerimizle liseye yönelik Fransızca derslerine ek olarak, Fransa’da üniversiteye devam etmeyi hedefleyen öğrencilerimizle DELF hazırlık eğitiminden oluşan karma bir programla çalışmaktayız.

Fransız üniversiteleri yabancı öğrenci başvurularında DELF B2 veya DELF C1 belgesi aramaktadırlar. 12. Sınıfta yükleri iyice artan öğrencilerimizin bir de DELF hazırlık süreci ile mücadele etmemeleri için DELF’i 11. sınıfta geçmelerini özellikle tavsiye ediyoruz.

Lisenin son yılında ise Fransız üniversitelerine başvuracak öğrencilerimize bölüm,okul,şehir seçimi ve diğer tüm ayrıntıları kapsayan Fransa’da Üniversite danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Fransa’da Üniversite danışmanlığı Fransız üniversitelerini ve başvuru sürecini çok iyi bilen bu konuda uzman Fransız akademisyenler tarafından verilmektedir.

Her yıl pek çok öğrencimizin Fransa’da üniversite hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı oluyor ve mutluluklarını paylaşıyoruz.

gencler-icin

İnteraktif Eğitim

Materyal olarak derslerde Fransızca iletişim pratiklerine dair profesyonel interaktif eğitim setleri kullanılmaktadır.

Uzman Eğitmenler

Galatasaray Lisesi mezunu, Frankofon eğitimden geçmiş ana dil seviyesinde Fransızcaya hakim profesyonel eğitmenler

Fransızca takviye dersler ile Fransızca hakimiyetinizi arttırın!

Fransada Üniversite Seçimi Desteği ve Danışmanlığı

Devamını Oku..

Fransız Okulları için Fransızca Özel Ders Metodumuz

Devamını Oku..
İletişim Formu


[cf7sr-simple-recaptcha]