fransada-universite

Fransız Liseleri’nde okuyan ve üniversiteye Fransa’da devam etmek isteyen öğrencilerimize Fransa’da Üniversite danışmanlığı sunarak hedeflerine en uygun üniversiteyi seçmelerinde rehberlik ediyoruz.

İlk olarak onlardan yönelmek istedikleri alanları dinliyoruz, ardından Fransa’da bu hedeflere uygun branşları belirliyoruz. İkinci aşamada belirlenen dalların ders programlarını inceliyoruz, staj ve yüksek lisans olanakları gibi ayrıntılarını gözden geçiriyoruz ve öğrencimizin vizyonuna en uygun bölümü tespit ediyoruz.

Fransa'da Üniversite Danışmanlığı

Sizi dinliyor, Fransa'da doğru üniversiteleri başvuru için seçmenize danışmanlık ediyoruz.

Motivasyon Mektubu

Kusursuz bir Fransızca ile içerik olarak ikna edici motivasyon mektubunuzu hazırlıyor, başvuru sürecinde destek oluyoruz.

Fransa’da Üniversite Danışmanlığı

Bölüm seçiminin ardından bu bölümü farklı şehirlerdeki fakülteler arasından, başarı oranı, bulunduğu şehir, üniversitenin itibarı gibi pek çok kriteri gözeterek en uygunlarını belirliyoruz.

Son olarak, en az doğru üniversite seçimi kadar önemli, Fransa’da üniversiteye kabul edilmek için çok belirleyici nitelikte olan motivasyon mektuplarını yazıyoruz.

Fransız üniversiteleri, başvuru sahibinin neden bu bölümü ve üniversiteyi seçtiği, üniversite sonrasında kariyer hedeflerinin neler olduğu gibi konuları açıklayan bu mektubun içeriğine önem vermektedirler.

Mantıklı sebeplerin dile getirildiği, ikna edici tonda, hatasız bir Fransızcayla kaleme alınmış bir mektup, kabul edilme şansını oldukça yükseltmektedir. Biz de öğrencilerimizle tartışarak fikirlerini dinliyor ve motivasyon mektubundan beklenen ruha uygun olacak şekilde onları düzenleyip, kendilerini en iyi şekilde ifade edecekleri bir metin yaratıyoruz.

Fransa'da üniversiteler hakkında bilgi sahibi, ana dili Fransızca olan deneyimli danışmanlarımızla doğru üniversiteyi seçmenizi sağlıyor, başvuru sürecinde size destek oluyoruz!

Fransız Liseleri için Fransızca Özel Derslerimiz

Devamını Oku..

Bizi Tanıyın!

Devamını Oku..
İletişim Formu


[cf7sr-simple-recaptcha]